Pamukkale / Denizli

Mehmetçik Mah. 2622 Sk. No:2 Daire: 3 Altınyaprak Apartman

cennet büşra vural

Cennet Büşra VURAL

PSİKOLOG / ÇOCUK TERAPİST

Cennet Büşra VURAL ilk, orta ve lise eğitimini Konya’da, lisans eğitimini 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Mezuniyetinin ardından özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde kurum psikoloğu olarak 3 yıl çalışmıştır. Burada dil ve konuşma bozukluğu, öğrenme güçlüğü, duyu engeli, fiziksel yetersizliği bulunan çocuklar ve onların aileleri ile çalışma fırsatı bulmuştur. Okul öncesi eğitim veren pek çok kurumda idareye, öğretmenlere, öğrencilere ve anne-babalara yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir. Konya Necmeddin Erbakan Üniversitesi bünyesinde verilen Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlamıştır.  2020 yılında Psikoterapi Enstitüsü bünyesinde Uzm. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ’ tan bütüncül psikoterapi eğitimini tamamlayıp bütüncül psikoterapist ünvanına sahip olmuştur. Bu tarihten itibaren pek çok klinikte danışanlarına yönelik ruh sağlığı hizmeti vermeye başlamıştır.

Oyun Terapisi ve Çocuklara Yönelik Objektif Testler eğitimini tamamladıktan sonra çalışma alanında çocuk ve ergen bireylere odaklanmıştır. Çalışma hayatına devam eden VURAL, aynı zamanda Pamukkale Üniversitesi’ nde Çocuk Gelişimi bölümünde örgün eğitimine devam etmektedir.

Şu an Denizli’ de İmago Psikoloji’ de danışanlarına hizmet vermeye devam etmektedir.

KATILDIĞI EĞİTİMLER VE KURSLAR:

 • Bütüncül Psikoterapi Eğitimi-Teorik (Psikoterapi Enstitüsü/Gebze Uzm.Dr. Tahir ÖZAKKAŞ)

 • Bütüncül Psikoterapi Eğitimi-Formulasyon (Psikoterapi Enstitüsü/Gebze Uzm.Dr.Tahir ÖZAKKAŞ)
 • Bütüncül Psikoterapi Eğitimi-Süpervizyon (Psikoterapi Enstitüsü/Gebze Uzm.Dr.Tahir ÖZAKKAŞ)
 • Bütüncül Yönelimli Oyun Terapisi Eğitimi (Psikoterapi Enstitüsü/İstanbul Klinik Psk.Pekay AYDIN)
 • Aile Danışmanlığı Eğitimi (Necmeddin Erbakan Üniversitesi bünyesinde açılmıştır.)
 • Çocuklar İçin Psikolojik Testler (Bender-Geştalt Testi, Gesell Gelişim Testi, Okula Hazırlık Değerlendirme Testi, CAT, Louisa Duss Psikoanalitik Hikayeler Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Koppitz İnsan Çizim Testi, AGTE, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Benton Görsel Bellek Testi) Eğitimi (PADEM Psikoloji/Uzm. Klinik Psk. Yasemin OZAN)
 • Oyun Terapisi Eğitimi (PADEM Psikoloji/Dr. Selen AYAS BÜTÜN)
 • Travma ve İlişkili Ruhsal Bozukluklarda EMDR Uygulaması (Psikoterapi Akademi bünyesinde verilmiştir.)
 • Zihin Kuramı Testleri ve Zihin Kuramı Becerileri Eğitimi (Konya Özel Yeni Önem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi/Doç. Dr. Alev GİRLİ)

 

KATILDIĞI BİLGİ SOHBETLERİ:

 • I. Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi Darıca/KOCAELİ (21-22-23 Eylül 2018)
 • II. Karatay Psikoloji Günleri-KONYA (2 Mayıs 2019)

Öfkeyi Tanımak- Uzm. Psk. Demet Polat (Psikoloji-Ankara)

4.4 12 Puanlar
Puanlayın
Subscribe
Bildir
guest
5 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Ayten
Ayten
9 ay önce

8 yaşındaki kızımın sosyal ortamda çekinik olması ve kendini ifade edememesi nedeniyle Cennet hanımdan destek almaya karar verdik. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kendisiyle tanıştık. Ebeveyn görüşmesinden sonra Psikolog hanım çocuk yetiştirirken eşim ve benim fark edemediğimiz noktalara değindi. Daha sonra büyük bir ustalıkla kızımın kalbini kazanarak oyun terapisine başladılar. İyi ki Cennet hanım ile yollarımız kesişmis. Herkese tavsiye ederim.

Gülşen
Gülşen
9 ay önce

Dört yaşındaki kızımda benden ayrışamama ve kreşe gitmek istememe problemi yaşıyorduk. Bundan dolayı pedagog arayışı içerisindeydim. Psikolog bir arkadaşın önerisi ile Cennet hanım’dan destek almaya karar verdik. Cennet hanım sıcaklığı ve samimiliğiyle daha ilk karşılaşmamızda bizimle temasa geçebildi. Şu an kızım keyifle okula severek gidebiliyor, arkadaşlarıyla keyifle vakit geçirebiliyor. Bu sayede benim de aklım kızımda kalmamış oluyor. Hem çocuğunuz hem de ebeveyn olarak sizlerin güvenle danışabileceğiniz bir uzmandır kendisi.

Melek
Melek
9 ay önce

Kızımda çok ciddi kaygı problemleri vardı, okuldaki sınavları da bu kaygıyı arttırıyordu. Bundan dolayı kızım için psikolog aramaya başladım. İnternette Cennet hocamı buldum. hocamız çok cana yakın ve güler yüzlü birisi. İnsan ilişkilerinde çok seçici olmasına rağmen kızım Cennet hocamızla olan terapilerine seve seve gitti. Biz hocamızdan ailecek çok memnun kaldık. Kendisine teşekkür ederiz.

Serpil
Serpil
9 ay önce

Üç yaşındaki çocuğumuz normalde kendisini çok güzel ifade edebiliyor olmasına rağmen, kreş ortamında öğretmeni ve arkadaşları ile konuşmadığını öğrendim. Gün boyunca çocuğumun okulda sessiz bir şekilde vakit geçirdiğini bilmek beni çok üzüyordu. Bundan dolayı Cennet hanımdan destek almaya karar verdik. Cennet hanım eşim ve benimle detaylı bir görüşme yaptıktan sonra çocuğumuzla oyun terapilerine başladı. Terapilerle birlikte çocuğumda güzel değişiklikler meydana geldi. Kreşte daha mutlu olduğu bilgisini öğretmenimizden aldım. Zaman zaman öğretmenimizin kulağına eğilerek çocuğumun bir şeyler söylediğini öğrendim.
Çocuğunuz için hiç düşünmeden danışacağınız bir uzmandır Cennet hanım. Teşekkür ederiz.

Ahmet
Ahmet
4 ay önce

Mehaba arkadaslar, Cennet hanima 14 yasindaki oglum icin gelmistik. Sosyal ortama cikmakta zorlanan oglumla kurallar koyma ve uygulama noktasinda problemler yasamaktaydik. Cennet hanimla yaptigimiz görüsmeler sonucunda problemlerimizin üstesinden gelebildik.cok tessekür ederim böyle bir uzmandan yardim aldigimiz icin. Herkese tavsiye ederim..

Ücretsiz Ön Görüşme
5
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x
()
x