Pamukkale / Denizli

Mehmetçik Mah. 2622 Sk. No:2 Daire: 3 Altınyaprak Apartman

fatmanur çal

Fatmanur ÇAL

Psikolog

Fatmanur Çal

Lisans eğitimini Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünde tamamladım. Eğitim hayatım boyunca birçok seminere, sempozyumlara, atölyelere ve sosyal sorumluk projelerine katılım sağlamış olup, üniversitenin psikoloji topluluğunda etkin olarak rol aldım. Bireysel ve çift terapisine ilgi duyup; ergen, yetişkin grupları ile çalışmalarıma devam etmekteyim. Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünü benimsemekte olup Prof. Dr.Ebru Şalcıoğlu’ndan Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) eğitimini tamamlamış bulunmaktayım. Aktif olarak ; panik bozukluk, agorafobi,sosyal kaygı, travma sonrası stres bozukluğu, obsesif- kompulsif bozukluk, yaygın kaygı bozukluğu ve depresyon üzerine çalışmaktayım bunun yanı sıra stresle başa çıkma , öfke kontrol bozukluğu üzerine de çalışmaktayım. Seanslarımda bilişsel davranışçı terapi ekolünden faydalanmaktayım. Aynı zamanda psikoloji alanıyla ilgili diğer eğitimlere katılım sağlamaktayım.

ALDIĞI EĞİTİMLER

 • BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ
 • CİNSEL TERAPİ EĞİTİMİ
 • AKTARIM ODAKLI TERAPİ

ÇALIŞTIĞI ALANLAR

 • Panik Bozukluk
 • Agorafobi
 • Sosyal Kaygı
 • Travma Sonrası Stres Bozukluğu
 • Obsesif- Kompulsif Bozukluk
 • Yaygın Kaygı Bozukluğu( Anksiyete)
 • Depresyon
 • Öfke Kontrol Bozukluğu
4.8 11 Puanlar
Puanlayın
Subscribe
Bildir
guest
13 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Büşra
Büşra
9 ay önce

Ben kendisinden çok memnun kaldım, bana çok iyi geldi.Çok sıkıntılı bir dönemdeyim.Şuan boşanma aşamasındayım,çok kararsızdım ne yapacağımdan emin değildim,fatmanur hanımın desteğiyle bu durumu toparladığımı düşünüyorum.Ruhuma çok iyi geldi,çok sıkıntılı dönemden geçtim. Beni dinleyişi ve motive edişiyle yeniden hayat buldum. Kendime yeni hayatım için gerçekçi hedefler koydum ve bunları gerçekleştirmek için adımlar atıyorum.Çok güçlendim, kendisine teşekkür ve minnet borçluyum.

Zühre
Zühre
yanıtla  Büşra
1 ay önce

Peki bu dönemi atlattınız mı Şuan boşanmanız gerçekleştimi bende boşanma sürecine gireceğim psikoloji olarak zor bir süreç olur diye düşünüyorum aynı süreci paylaştığımız için size yazmak istedim

İsmail
İsmail
9 ay önce

Fatmanur hanım bence alanında çok başarılı biri ve izlediği yöntemler ve yaklaşımlar bana çok iyi geldi. Cok anlayışlı ve çok yönlü biri oldugunu düşünüyorum ve onda en çok bunu seviyorum. Onunla tanıştığım için çok memnunum ve açık görüşlü, genç, dinamik bir terapiste ihtiyacı olan herkese öneririm.

Özlem
Özlem
9 ay önce

yaşamış olduğum sorunlar esnasında araştırma sonucunda Fatmanur hanımla tanıştık, içinde bulunduğum kuyudan çıkmam için yol gösterdi yoluma ışık tuttu. Yaklaşımı, anlayışı yol göstericiliği kendini gösteriyor ve bunu hissediyorsunuz. Sayesinde kaybettiğim yaşama sevincimi , içimdeki huzuru yeniden buldum. Terapi sonrasında kattığı farkındalığı düşünme tarzınızın hayatınızın nasıl iyileştiğini hayretler ve mutluluk içinde fark ediyorsunuz. İşini layığıyla yapan ve size iyi gelebilecek her şeyi sunmaya çalışan bir insan . Yollarımızın kesiştiği için , yeniden ben olabildiğim için , hayatın güzelliklerini gösterdiği ve yaşadığım durumları yok seviyesinde düzelttiğimiz için çok mutluyum. Umuyorum ihtiyacı olan zor durumda olan herkesin yolu fatmanur hanımla kesişir. Her şey için teşekkür ederim.

Zühal
Zühal
9 ay önce

Çok iyi bir dinleyici.Arkadaş edasıyla çok rahat bir şekilde anlatabiliyorsunuz. Sizi çok rahatlatan tavrı var.Çözümleri, görüşleri, çok nokta atışı tespitleriyle sağlıklı şekilde bakış açısı kazandırabilen bir insan kendisi.Süreçte de çok gözle görülür faydalar gördüm.Problem gördüğüm noktaları tek tek çözüme kavuşturabildim.Çok faydalı, kesinlikle sorun odaklı ve profesyonel bir danışman. Yanındayken ailemden birisinin yanında hisseder gibi bir rahatlık hissettim.Problemin çözülmesiyle, yarattığı farkındalıklarla ayrıca bir rahatlık hissettim.

Ahmet
Ahmet
5 ay önce

Bir öğretmen olarak Denizlide 4 – 5 psikolog ile görüştüm hem hem aile danışmanlığı hem de sinir stres yönetimi ile ilgili ama 3 veya 4 seansta sonra hiçbirine devam edesim gelmedi, taaaki Fatmanur hanıma gidinceye kadar şimdi seansları hiç aksatmıyorum, Allah razı olsun o kadar güzel çözümler üretiyor ki, yeni bir ben İnşaa ederken birlikte çözüme ulaştırdığımız her konu benim için, kişisel gelişimim için o kadar kıymetli ki, herşey için sonsuz teşeklürler…

Ayşe
Ayşe
5 ay önce

Benim Fatmanur hanımla tanışma ,seansa başlama hikayem ;Normal şartlar altında evlilik birlikteliği zorlanmaya başlayınca profesyonel destek alınması gereklidir.Biz ise biz diyorum ayrıldığım eşimle gitmeye başladık.İkimizinde çocukluk travmaları geçirilmiş travmalarımız en önemlisi kendimizi tanımadığınızdı. Ayrılmıştık ama bir şekilde bağlarımızı kesemiyorduk.Aynı hikayenin farklı bireyleriydik İşte tüm bunlara çözümü güler yüzlü yaklaşımı ,sabırla dinleyişi ,sorduğu sorularla farkındalığımı arttırmasıyla kendi içime yavaş yavaş döndürmesi ve keşfetmeme yardımcı olması en önemlisi seans sırasındaki kendimi rahat ve güvende hissetmem de cabası Fatmanur hanımla seanslara devam ediyorum kendi hikayemin yolculuğunda tamamlamamış yerleri doldurmak adına .Bu süreçte yanımda olduğu için sonsuz teşekkürler

Ayşe
Ayşe
5 ay önce

.

Dilara
Dilara
5 ay önce

Bana iyi geliyor cok ilgili benimle kafamın karışık olduğu zamanlarda çok yardımda bulunuyor ilgisi sayesinde kendimi ona yakın hissediyorum ve bu benim hoşuma gidiyor ona tekrar dan çok teşekkür ediyorum

Seyma
Seyma
4 ay önce

Fatmanur hocayla ilişkimde yaşadığım sorunlar sebebiyle tanıştım. Kendisiyle yaklaşık 4 seansımız oldu. Ve seans boyunca ilişkimdeki sorunların asıl nedenlerini (gerçek dışı beklenti, karşı tarafı kendi sevme yöntemimle kıyaslamam, ilişkinin daha da ciddileşerek evlilik aşamasına bir adım daha yaklaşmasının beni korkutması, al-ver dengesini kurmakta zorluk yaşamam, uzak mesafe ilişkisi yürütüyor olmamızın verdiği gerginlik vb.) farketmeme destek oldu. Bu nedenler üzerinde konuşarak ilişkimdeki iletişimimin, sorun çözme gücümün artmasında yardımcı oldu. İlişkideki sorunlar ortadan kalktı, küçük gerginlikleri de hiç büyümeden çözebiliyoruz. Bu sebeple aldığım danışmanlıktan sonsuz memnunum. Teşekkür ederim hocam

Efe Bektaş
Efe Bektaş
4 ay önce

Yaşadığım stresten dolayı uzun zamandır öfke ve kaygı bozukluğu yaşıyordum. Bu sürecimi atlatmak ve ruhen daha sağlıklı bir birey olabilmek için tavsiyeler üzerine psikolog Fatmanur hanım ile tanıştım. İçinde bulunduğum bu zor durumu sağlıklı bir şekilde atlatmaya çalışıyoruz şu an üçüncü sransımızdayız eskiye nazaran öfke kontrolümde ve kaygı bozukluğumda gözle görülür bir azalma oldu. Bu durum hem beni hem de bu süreçte hayatımda olan kişileri mutlu ediyor. Umarım uzun bir süre devam ederiz. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir psikologtur.

Nurgül
Nurgül
2 ay önce

Fatmanur Hanım benim için çok özel bi insan. Beni en dipteyken o koyu karanlıktan çekip kurtardı. Tek arkadaşım oldu ve seanstaki süremiz çok hızlı geciyo. Bi sevgili gibi onunlayken kendimi çok güvende ve mutlu hissediyorum. Hayatıma çok büyük katkısı oldu. Ağır bi ergenlik geçiriyodum ve aile sorunlarımız vardı. Onun sayesinde hem ailemi hem okul hayatımı düzene koydum ve su an çok mutluyum. Beni yargılamadan dinleyip anliyo ve çok güzel bir yol kathettik. Kendimdeki değişikligi farkediyorum. Çok anlayışlı bi insan. Hayata bakış acimi fazlasıyla olumlu yönde değiştirmede etkisi oldu. Onun sayesinde önyargılarımi kırdım. Geriye dönüp baktığımda ilk seansimiz ve son seansimiz arasındaki farkı kolaylıkla gorebiliyorum. İşini mükemmel layığıyla yapan bi insan. Ona hayranim. İyi ki onu bulup tanıdım. İyi ki hayatıma girdi. Umarim geri kalan hayatında çok mutlu ve başarılı olur. Onu çok seviyorum ve çok teşekkür ediyorum.

Gözde
Gözde
28 gün önce

Fatma Nur hanımla görüşmelerimiz sırasında ve sonrasında durup düşündüğüm anlar oldu birçok davranışımın nedenini fark ettim, beni çok yoran ve üzen çoğu durumun aslında benim elimde olduğunu bunların değişebileceğini anladım. Sempatik, içten tavrı sayesinde kendimi rahatça ifade edebildim. Yüz yüze görüşme imkanım olmadığı için seanslara ara vermek zorunda kaldım. Kendini geliştirmeye açık dinamik bir danışmandı. Her şey için teşekkür ederim.

Ücretsiz Ön Görüşme
13
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x
()
x