Pamukkale / Denizli

Mehmetçik Mah. 2622 Sk. No:2 Daire: 3 Altınyaprak Apartman

osman olcay yaman

Osman Olcay YAMAN

UZ. KLİNİK PSİKOLOG/YAZAR

Lisans eğitimini 2013 yılında Pamukkale Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini ise Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamlamıştır.

Denizli/Acıpayam doğumlu olan Olcay, ülkenin farklı yerlerinde görev yapmıştır. İstanbul/Kadıköy İnsula Psikoloji, İstanbul/Kartal da Hera Psikoloji, İstanbul/ Pendik odak psikoloji kurumlarında deneyimi olup; Çevrimiçi terapi ile online olarak psikolojik danışmanlık, ruh sağlığı çalışanlarına yönelik (psikolog, psikolojik danışman, aile danışmanları) psikoterapi eğitimleri vermektedir.

Türkiye bütüncül psikoterapi derneği, cinsel sağlık enstitüsü derneğine üyedir. Ulusal ve uluslararası birçok kongre ve sempozyumlara katılım sağlamıştır.

‘’yas evinde yaşam’’ ve ‘’kültürel yabancılaşma’’ konularında konuşmaları mevcuttur. Psikodinamik ekol merkezli çalışmalarını sürdürmektedir. ‘’Kaçgın Apartmanı’’ isimli psikolojik romanı ve ‘’Onlar’’ isimli şiir kitabı vardır. Denizli İmago Psikoloji’nin kurucusudur. Denizli İmago Psikoloji’de psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

Aldığı Eğitimler

Eserleri

Aktif Faaliyetleri

Çalıştığı Yerler

4.3 6 Puanlar
Puanlayın
Subscribe
Bildir
guest
28 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
H...C...
H...C...
2 yıl önce

Terapiye anksiyete bozukluğu ve panik atak şikayetlerim sebebiyle yaklaşık 1 yıl önce başladım. Terapiye başlamadan önce kendimi çok çaresiz hissediyordum kimseyle konuşamıyordum. Olcay beyle uzun süredir çok güzel gelişmeler kaydettik. Adım adım bu kaygının altında yatan sebepleri keşfettik. Bu yolda bana ışık tuttuğu için Olcay beye çok teşekkür ederim. Kesinlikle tavsiye ederim.

S...
S...
2 yıl önce

Kendilik algımın artmasını, kendimi farklı açılardan da tanımamı ve adım adım mutluluğu daha fazla hissetmemi sağladığı için Osman Olcay Hocama çok teşekkür ederim. Şimdiyi hissetmek ve anda kalabilmek için kesinlikle tavsiye ederim.

Y... K...
Y... K...
2 yıl önce

Olcay hocam ile nerede ise 1 senedir devam eden terapi sürecindeyim.öfke problemim ile ilgili başvurdum. Sadece öfke problemimi değil, kendimle ilgili sayısız sorunu aştık beraber .
Kendimi buldum onunla ve her defasında ona dualar ederim iyi ki karşılaştım diye . Hayata bakış açım fazlasıyla değişti . Takıntılarım , bitmek bilmeyen öfkem , acılarım, en derin yaralarım , bilmediğim karanlık yönlerim , kendime bile itiraf edemediğim duygularım, evliliğimde yaşadığım sorunlar ve özellikle cinsel hayatım ile ilgili problemler , bana acı veren birçok şey..Bunların yarattığı bedensel ağrılarım..Olcay hocam ile beraber bütün bunlarla yüzleştim ve iyileştim .Hepsini yazmam mümkün değil .
Yeniden doğmuş gibi hissettim kendimi . Hayatı kaçırmışım ben meğer .. Hem huzurlu , sakin , dingin hissediyor , hem karşılaştığım zorluklarla sağlıklı başedebiliyorum . Onunla beraber ruh sağlığın önemini o kadar iyi anladım ki . Her seans sonrası kendimle ilgili birşeyleri farketmek ve değiştirmek harika bir duygu . Her seansa heyecanla katılıyorum bugün kendimle ilgili neyin farkına varacağım diye .
Onunla beraber kendimi tanıyorum ve bu çok keyifli güzel bir yolculuk .
Gergin , donuk, takıntılı , öfkeli biri yok artık . Kendini seven , kendine değer veren , hayatın benim için anlamını bilen biriyim Eğlenceli , keyif veren , nazlı , huzur dolu , hayatı seven biriyim artık ve bu davranışlarıma fazlasıyla yansıyor .
Bütün bunlar Olcay hocam ile beraber oldu . Onun bana güven veren yaklaşımları sayesinde bu kadar güzel ve uzun süren bir süreç oldu .
İyi ki varsınız , size teşekkür etmek dua etmek az kalıyor . Sizi seviyorum .

B...
B...
2 yıl önce

Olcay Hoca ile dokuz aydır psikoterapiye devam ediyorum. Yaşadığım olayların kişiliğime etkisini, hissettiğim duyguları, döngülerimi fark etmek için psikoterapiye başvurdum. Olcay hoca seansta çok dikkatli, önceki seanslarda konuştuğumuz konuları da çok iyi hatırlıyor. Seansta anlatmakta zorlandığım, çekindiğim bir çok konuda beni anlayan, destekleyen bir tutum sergiliyor. Güvende, anlaşılmış ve değerli hissettiriyor tutum ve davranışları ile. Yargılamıyor, eleştirmiyor sadece anlamaya çalışıyor . Süreçte bir çok konuyu, nedeni, fark etmemi sağladı yaptğı yorumlar ve yüzleştirmeler ile. Davranışlarımda istediğim değişiklikler oldu. Ayrıca seanslara tam saatinde başlar, dakiktir Olcay Hoca. Kurduğumuz ilişkinin iyi olduğunu düşünüyorum, güvenip yakın hissediyorum. Süreçte danışan kadar çaba ve emek sarf ettiğini düşünüyorum. İyi ki Olcay Hoca ile bu sürece başlamışım. Çok memnunum. Kesinlikle tavsiye ederim. Gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

S...
S...
2 yıl önce

internet aracılığı ile ulaştım. bazı sebeplerden ötürü kendimi çok değersiz hissediyordum her şey çok karanlık geliyordu. psikoloğumla olan görüşmem bana inanılmaz iyi geldi. hayata çok daha pozitif bakmaya başladım. kendi değerimin farkına vardım. hayatımın merkezine kendimi koymaya başladım. çok ilgili ve cana yakın ayrıca destekleyen birisi. ilk seansta dahi bunu hissettim ve çok rahat açabildim kendimi. kendimle yüzleşirken böylesine bilgili,alakalı ve samimi bir yol gösterenin olması çok güzel. kesinlikle tavsiye ederim hatta şu ana kadar tavsiye ettiğim arkadaşlarım var.

O...Y...
O...Y...
2 yıl önce

Osman beyle bir psikolog arkadaşımın yönlendirmesiyle tanıştım. İlişkimde sorunlar yaşıyordum. Öfke nöbetleri, anlam veremediğim tartışmalar, kaybetme kaygısı gibi birçok duygunun içinden çıkamayacağımı düşünüyordum. Her şey karmakarışık geliyordu. Bunun sorununu partnerimde görüyordum. Eski ilişkilerimde de benzer sorunlar yaşadığımı farkettim. Bunun benden kaynaklanan kısımlarıyla yüzleştim. Hatta bütün yaşamımda benzer ilişkiler kuruyormuşum. Terapi ilişkimde de benzer bir ilişkim varmış. Bazı seanslardan çıkınca zorlanıyorum. Terapi kolay bir süreç değilmiş bunu anladım fakat değerli bir süreçmiş. 2 yıl olacak. Zaman nasıl geçiyor anlamıyorum. İlişkilerimde dışarıdan görünür bir gelişme var.

A...D...
A...D...
2 yıl önce

Olcay beyle, birkaç aydır görüşüyoruz. Başvuru sebebim ise kaygılarım vardı. Kaygılarım işlerimi düzenlememi, şimdiyi yaşamamı engelliyordu. Terapiye başlama kararımda kaygılıydı. Olcay beyin sakinliği ve işe hakimiyeti güven oluşturdu. Terapi sürecim devam ediyor. Bazen terapiden çıkınca karmaşık duygular hissettiğim oluyor. Genel de sakinlik oluşuyor. Birçok çatışmamı farkediyorum. Bu keşifler keyifli geliyor. Terapiye inanmayan birisiydim. Uzun yıllar ilaç tedavisi aldım. Şimdi iyi ki Olcay beyle başlamışım diyorum

H...B...
H...B...
2 yıl önce

Sınav yaklaştıkça artan sınav kaygım sebebiyle geldim. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile Olcay beye ulaştım. Sınava verdiğim yük, sanki beni eziyordu. Üniversiteyi kazanamazsam bütün yaşamım alt üst olacak gibi bir algım vardı. Bazı derslerden uzaklaşmaya başladım. O sınav yılı sanki hiç bitmeyecek gibi geliyordu. Kaygımdan kaynaklı olarak bildiğim soruları yapamıyordum. Deneme anında sorular karmaşıklaşıyor, çözmek zorlaşıyordu. Olcay bey ile bu süreçteki duygularımızın farkına vardık. Zor olan bu süreç, terapi ile kolaylaştı. Onun sakinliği ve yakınlığı bana güven verdi. Neyseki şuan istediğim yerdeyim. Kendisine teşekkür ediyorum. Gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

Canan K...
Canan K...
2 yıl önce

Olcay Bey’i ablam sayesinde tanıdım.Ablama da yine uzman psikolog bir cift önermiş Olcay Beyi.. 13 yaşında oğlum için seanlara basladık.Seanslara başlama sebebimiz ; Ergenliğe geçiş ,gunumuzde bi çok ailenin sorunu olan oyun bağımlılığı, babasız büyüme , dikkat eksikliği , siber zorbalıktı. Güleryüzü, pozitif enerjisi, işe hakimiyeti , iş disiplini inanılmazdı Olcay BEYİN….Güven ve dostluk kurmayı ilk seanstan basarmıstı.Her seansımızda ilerleme kaydediyorduk…Onu tanıdıgımız icin cok mutluyuz cunku bambaska bir hayata yelken acmamıza sebep oldu .. Güven , güleryüz , huzur onu tanımlayacagım üç kelime kesinlikle. Bize cok yardımı dokundu, oğlumun hayatında önemli bir yeri oldu…Hersey guvenle başlar..

D...C...
D...C...
2 yıl önce

Olcay beye, aklımda durduramadığım düşünceler yaşamımı etkilemeye başladığı zaman geldim. Tekrarlayan, hayatımı zorlayan, hiç bitmeyeceğini düşündüğüm takıntılarım vardı. Ocağı kapatıp kapatmadığımı, ütüyü fişte bırakıp bırakmadığımı sürekli kontrol ediyordum. İzlediğimiz tedavi de düşünce yapılarımı irdeleyip, düşüncelerin nereden kaynaklandığını öğrenerek, açıklamaları ile bir yol izledik. Neden ve nasıl yol izleyeceğimizi bana sunması güven vericiydi. Bu sorunumu atlamamda yardımcı olduğu için Kendisine teşekkür ederim.

Danışan
Danışan
2 yıl önce

Panik atak şikayetimle gelmiştim. Panik atağı yaşayan bilir kontrol etmekte çok zorlanıyordum. Benim için tedavisi çok zor gibi görünüyordu. Tanıma görüşmelerimizden sonra öncelikle bu sorunumun kaynağını fark ettim. Bu şekilde düşünmemiştim. Bana sunulan destek programı dahilinde devam ettik. Farkettiğimiz temel kaynak üzerine çalıştık. Panik atak konusunu pek konuşmadan şikayetim kısa sürede geçti ama farkettiğimiz kaynak üzerine çalışmaya devam ettik. Bu süreç biraz yorucu olsa da keyifliydi. Kendisine teşekkür ederim.

Merve Demir
Merve Demir
2 yıl önce

Olay hocamızla ilk olarak vermiş olduğu eğitimlerde tanım. Oldukça başarılıydı. Vermiş olduğu bilgiler için minnettarım 🙏🏻

Funda Toman
Funda Toman
2 yıl önce

Kendisinden eğitim aldım ve memnun kaldım . Teşekkür ederim.

Bethül Özhan
Bethül Özhan
2 yıl önce

İster bireysel ister çift olarak gidin asla pişman olmayacağınız bir isim. Özellikle aktarım odaklı çalışma tarzını çok seviyorum. Terapist olmasının yanında eğitim ve süpervizyon veren biri.

Merve M.
Merve M.
2 yıl önce

Olcay hocadan aldığım cinsel terapi ile artık bu alanda daha yetkin ve uzman hissediyorum, kendisinin detaylı ve açıklayıcı anlatımı çok yardımcı oldu, alanındaki yetkinliğini bu eğitimle daha da fark etmiş oldum, teşekkürler hocam

Vildan
Vildan
2 yıl önce

Olcay hocadan cinsel terapi eğitimi alma fırsatım oldu, her şeyi detaylandıran örnekleriyle açıklayan ve tüm açıksözlülüğü ile soru işareti bırakmadan anlatımı için teşekkürler

Eylem S.
Eylem S.
2 yıl önce

Sayenizde bir çok insan aşamayacağını sandığı herşeyin ne kadar basit olduğunu herşeyi gözümüzde kendimiz buyuttugumuzu …
Verdiğiniz destek sayesinde gördü..herk3s herşeyi yapabilir fakat herkes ruha dokunamaz ruhumuz iyileştirdiğiniz için minnettarım…

M...
M...
1 yıl önce

Olcay Bey gerçekten başarılı, dinamik, etkinliği üzerimde çok fazla olan bir uzman. Kendisi yaklaşımı ve bilgisiyle karşısındaki insanı farklı noktalara götürüyor. Yaklaşık olarak Şubat ayından beridir aktif bir şekilde görüşme sağlıyoruz. Seanslardan sonra bakış açım değişti. Kendimi daha enerjik ve kafamın için daha dinç oldu. Olcay Bey’den aldığım danışmanlık hizmetinden, seanslardan memnunum.

H...c...
H...c...
1 yıl önce

Kendisine internet aracılığı ile ulaştım. Eşimden ayrılmıştım, benim için zor bir süreçti. Bu süreçte kendi duygularımdan kaçmaya çalıştığımı farkettim. Aslında benim için çok kıymetli duygularmış. Geçmişle bağlantısını bugüne etkisini gördükçe şaşırdım. Kendimi anladıkça çevrem tarafımdan dönüşümüm gözlenmeye başladı. Bunu çevremden de duymak beni motive etti. Olcay bey, size içsel yolculuğunuzda eşlik ettiği gibi kendiniz ile ilgili birçok yolculuğa kapı aralayacak. Bu bazen keyifli bazen de zorlayıcı olabiliyor. Her anı kıymetli diyebilirim. Rahatlıkla güvenip, bu yolculuğa çıkabilirsiniz. Kendiniz ve yaşamınız İçin önemli bir armağan olacaktır.

M...
M...
1 yıl önce

Çok memnundum gerçekten tavsiye ederim ediyorum da. Bırakmak durumunda kaldım devam etsem yine Olcay bey ile devam ederim. Araştırarak ulaştım kendisine. İlk konuşmamda beğendim bana iyi geldi iyiden ötesi çok iyi geldi. Bilgisiyle insanlığıyla birtakım korkularım vardı aşırı titizlik olayım vardı çok kısa sürede bıraktım görüşmeyi ama rahatlattı. Kendimde onu hissediyorum temizlik konusunda konuşarak etkiledi etkiye rağmen daha iyiyim.

A...
A...
1 yıl önce

Araştırarak ulaştım kendisine 2,5 aydır gidiyoruz çift terapisi için. Olcay bey genel olarak pozitif ılımlı biri. Görüşmelerden sonra şu ana kadar olumlu düzeyde artış oldu.

D...C..
D...C..
1 yıl önce

Merhabalar. Hayatımda her şey yolunda iken içimde anlam veremediğim bir huzursuzluk hali yaşamaya başlamıştım. Bunun üzerine okumalar, izlemeler yaparken Olcay Bey’e rast geldim. Sonrasında seanslara başladık. Alanında yetkinliği ve samimi üslubu ile çok keyifli bir süreç geçirdik. Kendi duygularımı, kendi içimi, odaklanmam gerekenleri keşfetmemi sağladı. Kendi adıma güzel bir yol katettiğimi düşünüyorum. Artık çok daha iyi hissediyorum ve kendim konusunda daha bilinçli, daha farkındayım. Emin olun seanstaki paylaşımlar, sizi kendinize getirecek ve hayatınızı güzelleştirecektir. Herkese içtenlikle tavsiye ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Yeliz Z..
Yeliz Z..
1 yıl önce

Kafamdan çıkaramadığım düşünceler için yardıma ihtiyacım vardı ve Olcay Bey sayesinde çok kısa zamanda eski ve sağlıklı ruh halime dönmeyi başardım. Kendisi samimi ve güleryüzlü biri. Kendisine bir tanıdığım aracılığıyla ulaştım. Yaptığımız seanslar çok faydalı oldu benim için. Kısa bir süreç (1 ay) sonrasında artık istemediğim düşüncelerimle başa çıkabiliyorum. Kendisini herkese tüm ciddiyetimle tavsiye ediyorum. Her seans emin olun ki değecektir.

Psk. Nihan Arda
Psk. Nihan Arda
1 yıl önce

Sevgili meslektaşım Osman Olcay Yaman,17.Bütüncül Psikoterapi Eğitim grubundan çok değerli bir arkadaşımdır. Hayata ve mesleğine yönelik öğrenme,anlama ve keşfetme isteği psikoterapist olarak onun çok yönlü olmasını sağlayan derin bir yönüdür. Aynı zamanda paylaşmayı,anlatmayı ve öğretmeyi de hayatınının merkez noktalarından biri haline getirmiştir. Bir çok danışanı gönül rahatlığıyla yönlendirdiğim,terapistliğine güvendiğim ve iyi dönüşler aldığım meslektaşımı yardım almak isteyenlere tavsiye ederim.

Canan K.
Canan K.
1 yıl önce

Olcay Bey’i ablam sayesinde tanıdım.Ablama da yine uzman psikolog bir cift önermiş Olcay Beyi.. 13 yaşında oğlum için seanlara basladık.Seanslara başlama sebebimiz ; Ergenliğe geçiş ,gunumuzde bi çok ailenin sorunu olan oyun bağımlılığı, babasız büyüme , dikkat eksikliği , siber zorbalıktı. Güleryüzü, pozitif enerjisi, işe hakimiyeti , iş disiplini inanılmazdı Olcay BEYİN….Güven ve dostluk kurmayı ilk seanstan basarmıstı.Her seansımızda ilerleme kaydediyorduk…Onu tanıdıgımız icin cok mutluyuz cunku bambaska bir hayata yelken acmamıza sebep oldu .. Güven , güleryüz , huzur onu tanımlayacagım üç kelime kesinlikle. Bize cok yardımı dokundu, oğlumun hayatında önemli bir yeri oldu…Hersey guvenle başlar..

A..Y..
A..Y..
1 yıl önce

Olcay beye, aklımda durduramadığım düşünceler yaşamımı etkilemeye başladığı zaman geldim. Tekrarlayan, hayatımı zorlayan, hiç bitmeyeceğini düşündüğüm takıntılarım vardı. Ocağı kapatıp kapatmadığımı, ütüyü fişte bırakıp bırakmadığımı sürekli kontrol ediyordum. İzlediğimiz tedavi de düşünce yapılarımı irdeleyip, düşüncelerin nereden kaynaklandığını öğrenerek, açıklamaları ile bir yol izledik. Neden ve nasıl yol izleyeceğimizi bana sunması güven vericiydi. Bu sorunumu atlamamda yardımcı olduğu için Kendisine teşekkür ederim.

Burcu
Burcu
1 yıl önce

Olcay Bey ile 3 şubatta tanıştık. İnternet üzerinden araştırarak ulaşmıştım kendisine. Çok güzel yorumlar vardı ve benim problemlerime benzer problemlerle alakalı çalışmaları vardı bundan dolayı Olcay Bey’e ulaştım. Çok zor bir süreçte bana büyük destekleri oldu. Kendimi tanımamı ve sevmemi sağladı. Az bir süreç olmasına rağmen birçok şeyi Olcay Bey sayesinde aşabildim. Destekleri için çok teşekkür ediyorum.

Harun
Harun
1 ay önce

Olcay beye, Kumar bağımlılığım için başvurdum.Kumar bağımlılığım için Denizli’de psikolog ararken İnternet üzerinden ulaştım. Kumarda çok şey kaybettim. Birikimim gitti, arkadaşlarımdan borç aldım onlar gitti, kredi çektim ödeyemedim, annem üzerinden kredi çektim haciz geldi, en son ailem aldığı evi satılığa koyunca yıkıldım. Bu yıkım beni intihara götürdü. Birkaç kez intihar teşebbüsüm de oldu. Kumar bir hastalık. Bunun hastalık olduğunu uzun zaman kabul etmedim. İnternet üzerinden oynuyorum. Oynarken zamandan, yerden kopuyorum. Saat kaç olmuş, ben neler yaşamışım anlayamıyorum. Bazen kazanıyorum. Aylardır kazanamayacağım parayı çok kısa sürede kazanıyorum. Bu sefer Gerçeklik algımı kaybediyorum. Paranın rakamlarının büyüklüğünü anlayamıyorum. Kazandıkça durdurmak zorlaşıyor. Sonra bir düşüş başlıyor. Bu düşüş de çok hızlı oluyor. Bir anda paraya nasıl ulaşacağımı düşünüyorum. Eş, dost kim varsa bir şekilde paraya ulaşmaya çalışıyorum. Çevrem dağıldı. İnsanlar telefonlarımı açmıyor. İtibarımı da kaybettim. Bu çok ağır bir yıkım oldu. Kumar bir hastalık, bu konu da destek almaktan çekinmeyin. Kafada biteceğini, kendimin yeneceğini düşünürdüm. Bunları yaşıyorsanız tek başınıza mücadele etmek çok zor. Destek alın. Yaklaşık bir yıldır Olcay beyle düzenli devam ediyorum. Şu an çok şükür oynamıyorum. Terapim devam ediyor. Terapide sorunlarımın köklerini anlamak bazen yorsa da kendine yaptığım önemli bir katkı sağlıyor. İyi ki bu terapi yolundayım 🙏 Olcay beye çok teşekkür ederim.

Ücretsiz Ön Görüşme
28
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x