Pamukkale / Denizli

Mehmetçik Mah. 2622 Sk. No:2 Daire: 3 Altınyaprak Apartman

Denizli İlindeki Uzman Psikologlar

Denizli İlindeki Uzman Psikologlar

Denizli psikolog psikolojik destek almak isteyen danışanlara hizmet sağlar. Psikolojik destek, hayatınızda biriken ve kalıplarla tekrar tekrar karşılaştığınız problemler üzerine yetkin beceri ve deneyime sahip profesyoneller tarafından verilen psikolojik danışmanlık sürecidir. Psikolojik destek hem önleyici hem de tedavi edici olabilir. Ruh sağlığı sorunları geliştirme riskini azaltmak için önleyicidir. Bir krizin etki ve etkisinden kaynaklanabilecek sorunların üstesinden gelinmesine ve giderilmesine yardımcı oluyorsa faydalıdır. Psikolojik destek ve bu iki yön, yeni krizlere ve diğer zorlu yaşam koşullarına karşı direnç oluşturmaya yardımcı olur. Psikolojik destek süreci, bireylerin kendilerini daha iyi tanıyabilecekleri ve kendileriyle barışık yaşayabilecekleri bir düzen oluşturmayı amaçlar. Bu süreç zamanla gelişir, insanların diğer aile ve topluluk üyeleriyle bağlantı kurmasına yardımcı olur ve kişisel zorluklar ve sorunlarla daha etkin bir şekilde başa çıkmak onların sorunlarını azaltır. Bunun için ise Denizli psikolog tarafından uygulanan çeşitli terapi yöntemleri vardır. Bu terapi yöntemleri, danışanın sorununa göre şekillenir.

Psikolojik Desteğe Neden İhtiyaç Duyulur?

İnsanların hayatta kalabilmeleri için çeşitli temel ihtiyaçlarını karşılamaları gerekir. Bir bütün olarak hem fiziksel hem de zihinsel olarak var olurlar. Başka bir deyişle, gıda ve güvenlik gibi temel fiziksel ihtiyaçların yanı sıra sevilme, bakılma, anlaşılma ve kabul edilme gibi temel duygusal ihtiyaçlar da vardır. Bu temel duygusal ihtiyaçlar çocuklukta karşılanmadığında, aşırı doyurulduğunda veya koşullu olarak verildiğinde çeşitli psikolojik sorunlar ortaya çıkar. Bu sorunlar genellikle duygusal zayıflık sırasında hayatın akışında stres yaratan olaylardan sonra ortaya çıkabilir. Semptomlar, etkilenen insanlar için zor olabilecek daha büyük sorunlara dönüşebilen kaygı, kaygı ve huzursuzluk gibi küçük duygusal sorunlarla başlar. İnsanların bu duygulardan kurtulamamaları ve çözüm talep etmeleri durumunda psikolojik destek süreci başlar. Bunun için ise Denizli psikolog hizmeti alınabilir.

Psikolojik Destekte Kullanılan Yöntemler

Denizli psikolog tarafından uygulanan çeşitli terapi yöntemleri vardır. Şema terapi, bilişsel davranışçı terapi, varoluşçu terapi vb. terapi türleri, danışanının sorununa farklı bir açıdan bakmaya çalışır. Denizli psikolog bu terapilerde uzmandır ve bu nedenle bunları danışanlarının sistematik modellerini göstermek için kullanırlar. Bu sürecin amaçlarını, isteklerini, ihtiyaçlarını ve sınırlamalarını tartışırken, psikoloğun dilsel ve sözel olmayan mesajlarınızı anladığını hissedebilirsiniz. Tüm terapilerde bir kişi üç aşamada incelenir. Bunlar eylemler, düşünceler ve duygulardır. Psikologların destek sürecindeki yöntemleri de bu doğrultuda değişmektedir. Bazı insanlar, hoş olmayan davranışlarını değiştirerek çözüm bulmaya çalışırken, bazıları ise insanların düşünce kalıplarını ve olumlu çekiciliklerini değiştirmenin kendilerine katkı sağlayacağını düşünür. Öte yandan, insanların tatsız bulduğu duygulara odaklanmak da tercih edilebilir. Bunun nedeni, can sıkıcı duygular değiştiğinde, kişi kendini her açıdan rahat hisseder ve rahatsız edici düşünceler ve eylemler, otomatik olarak kişinin duyguları tarafından değiştirilir.

0 0 Puanlar
Puanlayın
Ücretsiz Ön Görüşme
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x