Pamukkale / Denizli

Mehmetçik Mah. 2622 Sk. No:2 Daire: 3 Altınyaprak Apartman

İnsanların ilişkilerde yaptığı en büyük 5 hata

Son yıllarda, hemen hemen herkesin görüşü, ortaklıkların basit ve hızlı bir şekilde tükenebileceği konusunda birleşiyor. Yüz yüze etkileşim yerine sanal iletişimin yaygınlaşması, insanların günlük yaşamlarının yoğun temposu ve yaşadıkları stres, çiftlerin ilişkilerini sonlandırmaya karar vermelerini kolaylaştıran bir dizi faktör vardır. İnsanların profesyonel yaşamlarında evdeki “sevdiklerine” odaklanarak hayal kırıklıklarını ve bastırılmış duygularını dışa vurmaları, asla özür dilememe ve tartışmaları kazanmakta ısrar etme eğilimi ve azalan hoşgörü kapasitesi.

Hep Haklıyı Oynamak

Her tartışmayı kazanmak imkansızdır ve haklı olmak bazı durumlarda alakasız bile olabilir. Ancak bazı insanların her zaman yanıldığınızı kanıtlamaya çalıştığı doğrudur. Ancak, ikili ilişkide taraflardan biri her zaman üstün davranırsa, adil bir ortaklık olması gereken temeli baltalar. Kanıtlarını kanıtlamaya o kadar odaklanmışlar ki etraflarındaki neşeyi takdir edemiyorlar. Kişilerarası ilişkilerde “yüzde yüz doğru ya da yanlış” diye bir şey olmadığını unutmayın ve bu yaygın hataya düşmemeye çalışın. Özür dilemek bir zayıflık değil erdem göstergesidir, bu yüzden gerekirse yapmaktan korkmayın.

Sürekli Arkadaşlık Aramak

Bağımlılık kendini adama olarak gizleyebilir. Ancak başarılı bir ortaklığın anahtarı, bireyselliğinizden vazgeçmeden “biz” olmanın bir yolunu bulmaktır. Sağlıklı bir ortaklık için kişisel alana sahip olmak çok önemlidir. Bireyler, ilişkilerini daha objektif görebilmek ve onları daha çok takdir edebilmek için onlardan ayrı zaman ayırarak arkadaşları ve aileleriyle vakit geçirmekten, kişisel ilgi alanlarını takip etmekten ve birlikte aktiviteler yapmaktan faydalanırlar. Bu nedenle, tüm zamanınızı tek bir kişiyle geçirme dürtüsüne karşı koyun.

Birbirini Şekillendirmeye Çalışmak

İlişkinizin başlangıcında eşinizde en çok hayran olduğunuz şeyler, değiştirmesini dilediğiniz şeyler olabilir. Ancak karşınızdaki kişinin de herkes gibi kusurlu olduğunun farkına varın ve onu sürekli değiştirmeye çalışmaktan vazgeçin. Ayrıca değişmek istemeyeni değiştiremezsin. Eşiniz hakkında sevmediğiniz şeyler üzerinde durursanız ilişkiniz hiçbir yere varmaz. Ancak önemli bir test, istenmeyen alışkanlıklarınızın sizin veya çevrenizdekiler için gerçekten tehlikeli olup olmadığıdır. Ayrıca, herhangi bir zarar vermese bile, dönüştürme girişiminde bulunmanın acımasız olabileceğini unutmayın.

Hayat arkadaşınızı ilk sıraya koymak

Bu çok sağlıksız bir yöntemdir. Hayat arkadaşınızı memnun etmek için yaşam tarzınızı değiştirmek, yakında sizi tüketebilir ve ilişkilerinizin dinamiğini değiştirebilir. Sevdiğiniz kişi kalbinizde özel bir yere sahip olsa da varlığınızın toplamı değildir. Bu nedenle, sevgilinizi birinci önceliğiniz yapmak gibi yaygın bir hata yapmayın.

Makul Olmayan Yüksek Standartlar

Eşinizin, ailevi ilişkilerinizdeki önceki başarısızlıkların ilişkinize verdiği zararı düzeltmesini bekliyor olabilirsiniz. Bununla birlikte, eşinizin de söylenmemiş gereksinimleri olabileceğini unutmayın. Sadece diğer kişinin sağlayabileceğini bekleyin. Sevme ve sevilme yeteneği her insanda doğuştan vardır. Bu kişinin sınırlamalarını kabul edin ve beklentilerinizi buna göre ayarlayın. Sosyal medyada takip ettiğimiz kişilerin “her gün eğleniyormuş gibi” “sahte mutlulukları“, özellikle son yıllarda pek çok kişinin kendi hayatlarını başkalarının hayatlarıyla kıyaslama ve kendi hayatlarından şüphe etme hatasına düşmesine neden olabiliyor. 

0 0 Puanlar
Puanlayın
Ücretsiz Ön Görüşme
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x