Pamukkale / Denizli

Mehmetçik Mah. 2622 Sk. No:2 Daire: 3 Altınyaprak Apartman

Fatoş Yaman

Psikolojik Danışman/Çocuk terapisti

Lisans eğitimimi 2016 yılında İstanbul Maltepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik anabilim dalında tamamladım. Lisans eğitimi süresince Maltepe Üniversitesi PDR Kulübünde aktif görev alarak çeşitli sempozyum, seminer ve atölye çalışmalarının gerçekleştirilmesini sağladım. Aynı zamanda özel eğitime ihtiyaç duyan ve üstün zekâlı öğrencileri yakından gözlemleme ve onlarla bir arada olarak onların dünyalarını tanıma fırsatı elde ettim. Bunun yanı sıra birçok kolej ve devlet okullarında, çocuk esirgeme kurumunda, huzurevinde gönüllü olarak staj yaptım. 

Lisans eğitimi sonrasında 4 yıl bir özel okulda çalışarak çocuk ve ergenlere yönelik çalışmalarımı gerçekleştirdim. Bu süreç içerisinde çocukların küçük dünyalarını çok daha fazla merak ederek kendimi onlara yönelik eğitim araştırmaları içerisinde buldum. Maria Montessori’nin ”Oyun çocuğun işidir” sözünün etkisi ile Oyun Terapisi Enstitüsü kurucusu Klinik Psikolog Mehmet Teber’den Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Klinik Psikolog Elif Macit’ten Filial Terapi, Psikoterapi Derneği üyesi Klinik Psikolog Pekay Aydın’dan Bütüncül Oyun Terapisi eğitimlerini tamamlayarak çalışmalarımı çocuklar üzerinde sürdürmekteyim. Seanslarda oyun ve oyuncaklar aracılığıyla çocukların duygularını, ihtiyaçlarını ve sorunlarını ifade etmeleri; ve yine sorunların oyun içerisinde çözülmesi sağlanmaktadır. Çünkü biliyoruz ki oyuncaklar çocukların kelimeleridir ve onların dili sorunlarını konuşarak ifade etmektense oyun aracılığıyla ifade etmekten geçer.

Aldığı Eğitimler;

 

-Çocuk Merkezli Oyun Terapisi (Ahenk Psikoloji)

-Filial Terapi (Balat Psikoloji)

-Bütüncül Oyun Terapisi (Psikoterapi Enstitüsü)

 

Çalıştığı Alanlar;

 • Alt Islatma
 • Ayrılık ve Boşanmayla Baş Edebilme
 • Depresyon
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
 • Erken Ergenlik Problemleri
 • Kardeş Kıskançlıkları
 • Kayıp ve Yas
 • Kendine Güven
 • Korkular
 • Okul Fobisi
 • Öfke kontrolsüzlüğü ve Saldırganlık
 • Tikler
 • Travma
 • Uyku Problemi
 • Yalan Söyleme
 • Yeme Bozukluğu
3 2 Puanlar
Puanlayın
Subscribe
Bildir
guest
6 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Ayşe
Ayşe
4 ay önce

Merhaba, 4 yaşındaki oğlumun öfkesini kontrol edememesi üzerine bir psikolog arayışına girdik. Fatoş hanımla tanıştık ve süreci onunla birlikte yönettik. Oğluma olan ilgisi ve yaklaşımı ile seans günlerini bekleyebilmek bizim için çok zordu 🙂 kısa sürede güzel sonuçlar aldık, her şey için teşekkürler..

Melike
Melike
3 ay önce

Çocuğum için geldik. Öfke krizleri çok fazlaydı. Terapi sayesinde kendi yaptığım yanlışları görme fırsatım oldu. Şuan çocuğumla daha sağlıklı bir ilişki içerisindeyim. Teşekkür ederim Fatoş hanıma

Fatma
Fatma
3 ay önce

Merhaba, oğlumun açıklanamaz ve yersiz korkuları vardı. Üstesinden gelebilmek için psikolog tavsiyesi aldım ve yolumuz Fatoş hanımla kesişti. Kendisi ilk seanstan itibaren oğlumla harika bir bağ kurdu ve artık benzer sorunlar yaşamıyoruz. Güler yüzlü ve samimi yaklaşımı ile bize yol gösteren Fatoş hanıma buradan da teşekkür ederiz 🙂

Esma
Esma
3 ay önce

Merhaba, 1. Sınıfa başlayan oğlum için Fatoş hanımla görüştük. Okula gitmek istemiyordu, kaş göz tikleri yapmaya başlamıştı. Okuldaki arkadaşlarından tikleri yüzünden utanıyordu. Fatoş hanımla görüştükten sonra tikleri ortadan kalktı ve okul kapanıyor diye üzülüyor. Çok teşekkür ederiz. İlginiz, güler yüzünüz ve sabrınız için.

Yusuf
Yusuf
2 ay önce

5 yaşındaki kızımın dinmeyen öfke nöbetleri için gittik. Ne yaptıysak ne söylediysek bu nöbetler dinmiyordu. Fatoş hanım önce bizimle görüştü. Sonraki seanslarda çocukla gorustu. Eğitimli bir aileyiz fakat farkına varmadığımız detayların cocugumuzu etkilediğini gördüm. Hem çocukla hem de bizimle kurmuş olduğu ilişki ve dönüşleri ile bize çok yardımcı oldu. Çok teşekkür ederim.

Nazlı H.
Nazlı H.
1 gün önce

3 yaşındaki oğlum bir türlü konuşmuyordu. Bunun üzerine araştırarak gittiğimiz Fatoş hanımla yolumuz kesişti. 5 hafta sonunda sorunumuz çözülerek görüşmelerimizi bitirdik. Oğlumla yaptığı görüşmelerin yanında benimle de yaptığı görüşmelerde Farklı açılardan bakmamı sağladı. Aslında oğluma konuşma fırsatını benim vermediğimi farketmemi sağladı. Kendisine teşekkür ediyorum.

Ücretsiz Ön Görüşme
6
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x
()
x