Pamukkale / Denizli

Mehmetçik Mah. 2622 Sk. No:2 Daire: 3 Altınyaprak Apartman

Rasim UZUN

PSİKOLOJİK DANIŞMAN

Lisans eğitimini Gaziosmanpaşa Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik anabilim dalında tamamladım. Şuan ise Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi PDR Anabilim Dalında Yüksek Lisans Eğitime devam etmekte olup, teknoloji bağımlılığı, çözüm odaklı terapi, pozitif psikoloji ve bilişsel davranışçı terapi üzerine araştırmalarımı ve çalışmalarımı sürdürmekteyim.  Eğitim hayatım boyunca birçok seminere, sempozyumlara, atölyelere ve sosyal sorumluk projelerine katılım sağlamış olup,  üniversitenin PDR topluluğunda etkin olarak rol aldım. Üniversite eğitimimde Dr. Cevdet Ayhan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları hastanesinde ve çeşitli okullarda stajımı yaptım.

Bireysel terapiye ilgi duyup; ergen, yetişkin grupları ile çalışmalarıma devam etmekteyim. Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünü benimsemekte olup Doç. Dr. Vahdet Görmez tarafından Türkiye’de BDT Derneği ve Avrupa’da EABCT tarafından onaylı olan Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) eğitimini tamamlamış bulunmaktayım. Aktif olarak; panik bozukluk, agorafobi, sosyal kaygı, travma sonrası stres bozukluğu, obsesif- kompulsif bozukluk, yaygın kaygı bozukluğu, ergenlerde öfke yönetimi ve davranım bozuklukları, dürtüsellik (DEHB), tik bozuklukları, dışa-atım bozuklukları, fobik bozukluklar, ergenlerde teknoloji bağımlılığı,  yeme bozuklukları ve depresyon üzerine çalışmaktayım. Seanslarımda bilişsel davranışçı terapi ekolünden faydalanmaktayım. Aynı zamanda psikoloji alanıyla ilgili diğer eğitimlere katılım sağlamaktayım.

Aldığı Eğitimler

 • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitim
 • Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi
 • Pozitif Psikoloji Eğitimi
 • Çocuk Testleri Eğitimi

Çalıştığı Alanlar

 • Panik Bozukluk
 • Agorafobi
 • Sosyal Anksiyete Bozukluğu
 • Travma Sonrası Stres Bozukluğu
 • Obsesif- Kompulsif Bozukluk
 • Yaygın Kaygı Bozukluğu( Anksiyete)
 • Depresyon
 • Öfke Kontrol Bozukluğu
 • Teknoloji Bağımlılığı
 • Fobik Bozukluklar
 • Trikotillomani
 • Emetofobi (Özgül Kusma Fobisi)
 • Tripofobi (Delikli cisim fobisi)
 • Sınav Kaygısı
5 5 Puanlar
Puanlayın
Subscribe
Bildir
guest
11 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Emine
Emine
1 yıl önce

Kendimle ilgili zor dönem bir dönemdeydim. İşler çıkmaza girdi dediğim anda kendisine denk geldim. Sayesinde bu zorlu dönemi atlattım ve ileriye de katkılarını şimdiden görüyorum.

Ahmet
Ahmet
1 yıl önce

Sınav kaygısı yaşadığım zamanlarda bana destek olup benim bu kaygılarımı yenebilme ve kontrol edebilme konusundaki yardımınız ve başarıya ulaşmamdaki desteğinizden dolayı teşekkür ediyorum.

Last edited 1 yıl önce by Ahmet
Osman
Osman
1 yıl önce

Kaygı bozukluğu ve panik atak rahatsızlıklarından dolayı Rasim Hocam ile yolum kesişti. Gerek profesyonel duruşu gerek insan psikolojisine yani alanına hakimiyeti sayesinde ilk görüşmeden itibaren kazandığı güveni hiç boşa çıkarmadı. Onun yardımları ve teknikleriyle artık atak anlarında artık kendimi kontrol edebiliyor, kaygımı dengeleyebiliyorum. Böyle bir durumda Rasim Hoca gibi bir profesyonel psikolojik danışmanla birlikte yürümek en büyük şansım oldu. Her şey için teşekkür ederim.

Hakan
Hakan
1 yıl önce

Yaptığı çalışmalar ve verdiği emeğin karşılığında memnuniyet duyacağınızdan hiç şüphem yok. Arkadaşca olan yaklaşmı hoş sohbeti ve faydalı bilgileri sayesinde problemlerime karşı çözüm bulmamda yardımcı olduğu aşikar. Şahsıma katmış olduğu fayda, ilgi ve alakadan ötürü kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.

Büşra
Büşra
1 yıl önce

Kendim bildim bileli stres sorunu yaşıyorum. Bir kaç kez terapi deneyimim oldu. Rasim bey ile görüşme fırsatım oldu. Alanında uzman olduğu ilk seansta belli oldu. Sayesinde bu olumlu izlerin farkındayım. Kendisine teşekkür ediyorum.

Şeyma
Şeyma
1 yıl önce

Çok sıkıntılı dönemler geçirdim ve bu süreçte Rasim Bey le tanıştık. İyi ki tanıştık. Yoksa bu durumlarla nasıl baş edebileceğimi bilemezdim. Bu yolda bana rehberlik etti. Her şey için çok teşekkür ederim. Umarım benim gibi sorun yaşayan herkes sizi bir şekilde bulur. Zira ben bir tek sizinle sonuç aldım. Her şey için çok teşekkür ederim…

Duygu D
Duygu D
1 yıl önce

İş ve özel hayatın getirdiği stres yeme bozukluğuna sebep olmuştu. yemedikçe zayıflıyor ve hayat kalitem düşüyordu. daha sonra Rasim bey ile görüşme sağladık. İlk seanstan itibaren olumlu etkileri görmemem imkansızdı. Düzenli görüşmelerle bu sorunumun üstesinden geliyoruz. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

H..
H..
1 yıl önce

Yasadigim sıkıntılarin bir cogunu sayesinde atlattim. Bana cok iyi geldiniz. Tesekkur ediyorum.

M...
M...
1 yıl önce

Hem profesyonel hem mesleğini severek yaptığı için güven verdi. Yaşadığım sıkıntılı süreçte yanımda olup sorunlarımı daha bilinçli ve hafif atlatmam da yardımcı oluyor. Teşekkür ederim Rasim Bey..

Tunahan
Tunahan
1 yıl önce

Oğlumu sınav kaygısıyla getirmiştim. Sınavlardan düşük alınca ağlıyordu öğrendiklerini unutuyordu artık çok şükür şimdi daha iyi hazırlanıyor ve kendine güveni de yerine geldi. Bizde nasıl davranmamız gerektiğini öğrendik nu sayede. Sıcak ve samimi yetiyle bize destek olan Rasim hocama çok teşekkürler

Tunahan
Tunahan
11 ay önce

zor durumlarda gerçekten benim için bir çıkış noktası oldunuz. Kendimi kavonoza sıkışmış gibi hissederken bana kendimi görmemi tekrar sağladınız. İyi ki terapiye karşı ön yargılarımı yılıp gelmişim yanınıza

Ücretsiz Ön Görüşme
11
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x